Poloha a dosažitelnost

Chata se nachází v malebné šumavské obci Prášily.Odjezdy autobusů do Prášil jsou ze Sušice i ze Železné Rudy, kam je vlakové spojení. V době prázdnin je doprava rozšířena o zelené autobusy, které jezdí ze Špičáku do Boubína. Autobusová zastávka je cca 200 metrů od chaty.

  Vybavení a služby

Chata KČT v Prášilech, v Národním parku Šumava, je svojí kapacitou 70 lůžek, velkou společenskou místností, dvěma kuchyňkami a terasou vhodná především pro větší skupiny návštěvníků. Rozdělení pokojů do dvou, tří, čtyř, pěti a šestilůžkových pokojů je vhodné ale i pro menší skupiny hostů a rodin. Nabízíme také bezbariérový pokoj s vlastním sociálním zařízením. Součástí chaty je rozlehlá zahrada s ohništěm, bezplatné parkování u objektu, lyžárna/kolárna. Samozřejmostí je poskytnutí ložního prádla a Wi-Fi po celé chatě zdarma.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Chata se nachází v Prášilech.V jediné zachované obci v bývalém vojenském prostoru Dobrá voda. Dnes jsou Prášily významným, ale přesto poklidným, turistickým centrem.Okolí Prášil je vhodné k poznávání různých druhů a typů vegetace, se značným množstvím horských potůčků, potoků, jezer a vyhlídek.Na jaře a v létě je zde možnost pěší turistiky i cykloturistiky, podzim přeje houbaření a zima nabízí mnoho běžeckých tras (strojově upravovaných). Možnost využití sjezdových tratí v Železné Rudě, Hartmanicích a Velkém Javoru. Po dobu letních prázdnin jezdí zelené autobusy, kde je spojení od Špičáku po Boubín. Z Prášil je snadno dostupné Prášilské jezero, rozhledna Poledník, jezero Laka, Tříjezerní slať nebo říčka Křemelná a spoustu dalších zajímavostí.

Zpět


TOPlist
  Turistická chata KČT Prášily
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Turistická chata KČT Prášily
Ceník ubytování a stravování